גבע מגשרים

המרכז לגישור עסקי ומשפחתי

ליצירת קשר חייגו:

03-5083463

הליך של גישור הוא בראש ובראשונה הדרך המהירה והחסכונית ביותר לפתרון סכסוכים הן במשפחה והן סכסוכים עסקיים. בעזרת מגשר מקצועי מוסמך, הצדדים מגיעים להסכמות הטובות ביותר. מדוע? התשובות לפניכם:

עלויות

פנייה לבית המשפט כרוכה בתשלום שיכול בקלות להגיע לעשרות אלפי שקלים לכל צד, בייחוד כשמדובר בתביעות גירושין. נוסף על התשלום הרב לעורכי-דין, אשר גדל ככל שההליך מתארך, יש לקחת בחשבון אגרות בית-משפט ותשלומים נוספים אשר נוצרים תוך כדי ההליך המשפטי כגון מינוי מומחים. בגישור לגירושין – רואה-חשבון אקטואר לצורך שיערוך זכויות פנסיוניות וסוציאליות, שווי חברה אם קיימת וכיו"ב, מינוי כונס נכסים לדירה אשר במחלוקת, מינוי מומחה לקביעת משמורת וכיוצא באלה הוצאות מיותרות נוספות ובלתי צפויות. בגישור עסקי – תלוי בטיב העסק ובאופי הסכסוך.

זמן

חסכתם זמן – חסכתם כסף. הליכים בבתי המשפט ובתי הדין השונים על-פי-רוב נמשכים תקופה ארוכה. עקב העומסים הרבים על המערכת ועל השופטים, ולנוכח אילוצי לוחות הזמנים של הצדדים ושל עורכי-דינם, סיום הסכסוך שלכם יקח ככל הנראה בין מספר שנים – הרבה יותר זמן מהנדרש. הליך גישור ממוקד מאפשר להגיע לפתרון יעיל בתקופה מצומצמת של מספר חודשים בודדים . כמובן שכל מקרה לגופו, אך זהו פחות או יותר סדר הגודל מבחינת אומדן הזמנים.

סבל נפשי

תביעה משפטית מלווה על-פי-רוב בהשמצות הדדיות, צווים משפטיים, ולעתים אף תלונות פליליות. דברים אלה נמנעים לחלוטין כאשר הצדדים מגיעים אל הליך הגישור ומנסים למצוא פתרון אמיתי אשר יוציא אותם לדרך חדשה. לעניין זה יש לציין כי בניגוד לדיון בבתי המשפט בו על-פי-רוב קיימת תחושת תסכול מהתוצאה והרגשה שלא באמת הבינו אותך ולכן לא נעשה עמך צדק, הליך הגישור נותן לכל צד את מלוא הזמן להביע את עמדתו, את תסכוליו, את הפגיעה שנגרמה לו, ולא פחות חשוב – לשמוע ובעיקר להקשיב גם לצד השני.

ללא פגיעה בילדים (גישור משפחתי)

מחקרים מוכיחים שגירושין כשלעצמם לא פוגעים בילדים אלא היחס של ההורים הוא זה שבסופו של דבר פוגע/לא פוגע בילדים. ההחלטה להיפרד היא לגיטימית, אך אין צורך למרר אחד לשני את החיים בבתי משפט במשך מספר שנים כי מי שיפגע מזה בצורה הקשה ביותר הם הילדים.  הליך של גישור משפחתי מספק 'שטח סטרילי' בו ניתן לפרוק את כל המתחים והכעסים ולהציג את הבעיות והקונפליקטים בצורה נקייה וישירה ולהגיע יחד להסכמות חדשות בעזרתו של המגשר, ובכך הפגיעה בילדים מתמעטת בצורה משמעותית ביותר.

לעשיית הצעד הראשון לקראת הליך של גישור בנועם ובהסכמה חייגו עכשיו: 03-5083463

פגישת יעוץ ללא התחייבות

 

לקבלת ייעוץ ראשוני חינם מלאו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

ללא פגיעה הדדית

הפגיעה הנגרמת לצדדים בהליכים המשפטיים הנה הדדית. גם צד שמבקש 'לפגוע' בצד השני או 'להחזיר' לו, ימצא עצמו במהרה נפגע אף הוא. כי גם לצד שכנגד יש עורך-דין, וגם עורך-הדין שלו יודע לעשות את העבודה. מי מרוויח מכל הסיפור? – ניחשתם נכון. מיותר, חסר משמעות, וחסר תכלית. כאמור לעיל, העניין בא לידי ביטוי בצורה מוחשית הרבה יותר כאשר עסקינן בגישור לגירושין ויש לבני-הזוג ילדים, אז הפגיעה תהיה בראש ובראשונה בהם. כל אלא מצטמצמים עד מאוד בהליך הגישור.

המשך היחסים

אולי כעת זה לא הדבר אשר נמצא בראש מעיינכם. אולם, אם מדובר בהליך גירושין וישנם ילדים, הרי שבלאו-הכי תאלצו להישאר בקשר עם הצד השני עד סוף חייכם. קשר זה יכול להיות נסבל עד נעים ויכול להיות בלתי נסבל בעליל. הכל תלוי בכם. אם 'תבלו' את השנתיים הקרובות בהכפשות הדדיות בבתי-משפט, ככל הנראה שלא תרצו לכבד ולבוא לקראת הצד השני, אם זה בהסדרי הראיה, בתשלום המזונות ובכל החלטה קרדינלית לגבי ילדיכם. גם בהליך של גישור עסקי, ניתן לשוב מיד, או לכל היותר לאחר זמן קצר, להתנהלות התקינה של העסק ולעיתים אף להמשיך ולעשות עסקים עם הצד שכנגד. כי כאשר כל הצדדים יוצאים מהתהליך מרוצים פחות או יותר, רוב התסכולים נעלמים וחולפים עם הזמן.

פתרון אמיתי

מטרתו של הליך הגישור היא להוביל להסכמות בין הצדדים המסוכסכים באופן ישיר ויעיל. אין לנו צורך או חובה לנבור בשאלות כגון "מי עשה למי ולמה", "מי אשם" או "מה מגיע לכל אחד", אשר יש בהם בכדי להאריך את הדיון בבית המשפט עד לאין ערוך. הליך הגישור צופה פני עתיד ובאמצעותו אנו מעוניינים להגיע לפתרון אשר יהיה מקובל על הצדדים וישרת את האינטרסים של הצדדים מכאן והלאה.

פרוצדורה ולוחות זמנים

בניגוד להליכים בבתי המשפט או בבתי הדין, אין בהליך הגישור כתבי טענות, איננו מחויבים לסדרי דין נוקשים ולסדרי הבאת ראיות. כל אלה גובים השקעה רבה וכמובן זמן רב, ונמנעים כלא היו בהליך הגישור. בנוסף, בהליך של גישור איננו כפופים לאילוצי לוח-זמנים של בית המשפט אשר עמוס בתיקים ובדיונים, וכן אין בקשות דחיה בהסכמה או שלא בהסכמה על-ידי עורכי הדין של הצדדים, אשר לעתים נועדו להתיש או ליצור לחץ על הצד השני. בהליך הגישור נפגשים מתי שנוח לצדדים, ובהינתן והצדדים נכונים להיפגש בהפרשים של מספר ימים מצומצם, ניתן להגיע לטיוטת הסכם בתוך זמן קצר ביותר. זה תלוי רק בכם.

 

סופיות הדיון

על החלטות של בית המשפט ניתן להגיש ערעור. בגישור, משפחתי זה כמעט ולא קורה. בתום הליך של גישור מגישים את ההסכם לאישור בית המשפט אשר נותן לו תוקף של פסק-דין (לא חובה בהליך של גישור עסקי או ידועים בציבור).  כמובן שגם על פסק-דין זה של בית המשפט ניתן לערער, אולם כאשר מדובר על הסכם גישור – אתם החלטתם, אתם קיבלתם את ההחלטות הטובות ביותר עבור שני הצדדים ולכן אין על מה לערער.

חייגו עכשיו והכניסו את הסכסוך למסגרת הנכונה 03-5083463 

כי להיכנס לסכסוך בקלות כולם יודעים. לצאת מסכסוך בקלות, יודעים רק אלו שמאמצים לעצמם את דרך הגישור

 

מפת הגעה למשרד עורכי דין-גבע מגשרים

רח' החשמונאים 119 תל-אביב (מול קניון גינדי TLV החדש)