גבע מגשרים

המרכז לגישור עסקי ומשפחתי

ליצירת קשר חייגו:

03-5083463

גישור בספורט אצל עו"ד אביב גבע, מרצה לגישור באוני' בר-אילן, שחקן כדור-יד לשעבר ופרשן ספורט בתכניות רדיו ובערוץ הספורט.

גישור בספורט

√ ההליך החסכוני והמהיר ביותר ליישוב סכסוכים בספורט

√ המגשר אינו פוסק ואינו מכריע בין הצדדים

√ הליך וולונטרי וחסוי לחלוטין ולפיכך נטול כל סיכון

√ בגישור אין מפסידים

√ הגישור מתאים לכולם

√ לאחר גיבוש ההסכם, ניתן לו תוקף של פסק-דין בבית המשפט


”הגישור הוא פרס. הוא חוסך זמן, כספים רבים, ועגמת נפש.

לכן, אם אתם זקוקים לגישור בספורט, מתוקף עברי כספורטאי ושחקן כדור-יד, הנני מחובר מאוד לתחום הספורט ובשנים האחרונות הנני משמש אף כפרשן ספורט בתכניות רדיו וכן ככותב מאמרים באתר ערוץ הספורט ובמדיות נוספות. היות וכך, הנני מעורה בנעשה בתחומי הספורט השונים, מכיר מקרוב את עולם הספורט ויודע כיצד דברים מתנהלים.

מטרתו של הגישור בספורט הוא לאפשר לקבוצה/שחקן לחזור למסלול התקין במהירות האפשרית ובכך לצמצם עד כמה שניתן את הנזק. בעזרת מגשר ספורט מקצועי ומנוסה ניתן להגיע אל פתרון הבעיה וגם אל המשך יחסי עבודה בראיה לטווח הארוך, דבר אשר ספק אם יתאפשר לאחר הליכים קשים בבית המשפט או במוסדות הבוררות השונים.

עורך-דין אביב גבע מגשר מוסמך, מרצה לגישור באוניברסיטת בר-אילן. בוגר תואר ראשון במשפטים (LL.B) מאוניברסיטת תל-אביב ותואר שני במשפטים (LL.M) מאוניברסיטת בר-אילן עם התמחות בגישור ויישוב סכסוכים. 


חייגו עכשיו והכניסו את הסכסוך למסגרת הנכונה 03-5083463


מדוע הליך הגישור בספורט עדיף הן על פני פנייה לבית המשפט והן על פני פנייה לבוררות:

עלויות: עדיפות לגישור בספורט או בוררות

האלטרנטיבה שבפניה לבית-המשפט כרוכה בתשלום שיכול בקלות להגיע לעשרות אלפי שקלים ובנוסף, ההליכים בבתי המשפט על-פי-רוב לוקחים הרבה מאוד זמן עקב העומס הרב הקיים במערכת. הליך גישור בספורט או בוררות מהווים ככל הנראה את הדרך הזולה ביותר ליישוב סכסוכים. בניגוד לשימוש בערכאות המשפט אשר טומנות בחובן הוצאות משפטיות רבות, תשלום רב לעורכי-דין ובנוסף כרוכות בבזבוז זמן רב בהתדיינות משפטית ולחץ מיותר, הליך גישור בספורט או בוררות הנו זול בהרבה.

זמן: עדיפות לגישור בספורט או בוררות

חסכתם זמן – חסכתם כסף. בניגוד לגישור או בוררות, דיונים בבתי המשפט ובתי הדין השונים על-פי-רוב נמשכים תקופה ארוכה. עקב העומסים הרבים על המערכת ועל השופטים, ולנוכח אילוצי לוחות הזמנים של הצדדים ושל עורכי-דינם, סיום הסכסוך שלכם יקח ככל הנראה הרבה יותר זמן מהנדרש. הליך בוררות או גישור בספורט ממוקד מאפשר להגיע לפתרון יעיל בתקופה מצומצמת של מספר שבועות.

סבל נפשי: עדיפות לגישור בספורט

גם בבית המשפט וגם בהליך בוררות ישנם גורמים נוספים אשר לא ניתן לאמוד או לשערך אותם מבחינה כספית אך הם קיימים, שרירים, ופגיעתם ברורה ומוחשית. תביעה משפטית מלווה על-פי-רוב בהשמצות הדדיות, צווים משפטיים, ולעתים אף תלונות פליליות. גם בהליך של בוררות, על-פי רוב הצדדים אינם מגיעים לעמק השווה, אלא מותירים בידי הבורר לתת פסק בוררות ובכך משמרים את הכעסים והפגיעה כלפי הצד השני. דברים אלה נמנעים לחלוטין כאשר הצדדים מגיעים לגישור ומנסים למצוא פתרון אמיתי אשר יוציא אותם לדרך חדשה. חשוב לציין כי בניגוד לדיון בבתי המשפט או להליכי בוררות, הליך הגישור מאפשר לכל צד מלוא הזמן להביע את עמדתו, את תסכוליו, את הפגיעה שנגרמה לו ולא פחות חשוב, לשמוע ובעיקר להקשיב גם לצד השני.

פגיעה הדדית: עדיפות לגישור בספורט

הפגיעה הנגרמת לצדדים בהליכים המשפטיים או בהליך בוררות הנה הדדית. גם צד שמבקש 'לפגוע' בצד השני או 'להחזיר' לו, ימצא עצמו במהרה נפגע אף הוא היות וגם לצד שכנגד יש עורך-דין שיודע לעשות את העבודה. מי מרוויח מכל הסיפור? – ניחשתם נכון. מיותר, חסר משמעות, וחסר תכלית. בהליך בוררות עניין זה מופחת אך עדיין קיים.

המשך היחסים: עדיפות לגישור בספורט

הליכים משפטיים והליכי בוררות נותנים החלטה חד-משמעית, אולם יכול מאוד להיות שאותו שחקן או קבוצה איתם אתם נמצאים כעת בקונפליקט יכול להמשיך ולשרת את האינטרסים שלכם בעתיד. בנוסף, אולי מוטב לסיים את הסכסוך בצורה מכובדת על-מנת לשמור על מוניטין ואינטרסים נוספים. הליך הגישור בספורט מאפשר פתרון טוב לשני הצדדים, היות ובמהלכו הצדדים עוברים משיח של זכויות לשיח של אינטרסים. בניגוד להליך בוררות בו לרוב צד אחד זוכה, מטרת הגישור היא להוביל להסכמות בין הצדדים המסוכסכים באופן ישיר ויעיל.

יעילות: עדיפות לגישור בספורט או בוררות

בניגוד להליכים בבתי המשפט, אין בהליך הגישור בספורט כתבי טענות, איננו מחויבים לסדרי דין נוקשים ולסדרי הבאת ראיות. כל אלה גובים השקעה רבה וכמובן זמן רב, ונמנעים כלא היו בהליך הגישור. הליך בוררות מעט יותר נוקשה בעניין זה מהליך הגישור. הליך בוררות כפוף לחוק הבוררות (תשכ"ח 1968) שם מוגדר מהו הסכם בוררות, מהו פסק בוררות, מהלך הבוררות וכיוצא באלה סייגים ונהלים לגבי הליך בוררות.

פרוצדורה ולוחות זמנים: עדיפות לגישור בספורט או בוררות

בהליך גישור או בוררות איננו כפופים לאילוצי לוח-זמנים של בית המשפט אשר עמוס בתיקים ובדיונים, אין בקשות דחיה בהסכמה או שלא בהסכמה על-ידי עורכי הדין של הצדדים, אשר לעתים נועדו להתיש או ליצור לחץ על הצד השני. נפגשים מתי שנוח לצדדים, ובהינתן והצדדים נכונים להיפגש בהפרשים של מספר ימים מצומצם, ניתן להגיע להסכם או לפסק בוררות בתוך זמן קצר ביותר. זה תלוי רק בכם.

הכרעה וערעור: עדיפות לגישור בספורט

בבית המשפט או בהליך בוררות, בסופו של יום ישנו פסק דין או פסק בוררות ולכן רוב הסיכויים שאחד הצדדים לא יצא מרוצה. בנוסף, על פסק דין ופסק בוררות ניתן להגיש ערעור. בתום הליך הגישור מגישים את הסכם הגישור לאישור בית המשפט אשר נותן לו תוקף של פסק-דין (לא חובה כשמדובר בגישור בספורט) וכמובן שגם על פסק דין זה ניתן לערער, אולם כאשר מדובר על הסכם גישור – אתם החלטתם, אתם קיבלתם את ההחלטות הטובות ביותר עבור שני הצדדים ולכן אין על מה לערער.

זכרו – אותו שחקן או קבוצה איתם אתם נמצאים כעת בקונפליקט, יכול להמשיך ולשרת את האינטרסים שלכם בעתיד

מתן תוקף של פסק-דין להסכם גישור בספורט

בתום הליך גישור בספורט ניתן להגיש את הסכם הגישור אשר הושג בין הצדדים אל בית המשפט על מנת שבית המשפט ייתן לו תוקף של פסק-דין. ניתן להגיש את הסכם הגישור שהושג בין הצדדים לאישור בית המשפט בין אם הצדדים הגיעו להליך הגישור על דרך של הפניה מבית המשפט ובין אם הגיעו מיוזמתם. מתן תוקף של פסק-דין להסכם הגישור מהווה כלי חשוב באכיפת ההסכם היות ובמקרה של הפרה ניתן לגשת עם ההסכם ללשכת ההוצאה לפועל וכן להשתמש במגוון הכלים המשפטיים הקבועים בחוק. חשוב לציין כי אין הכרח להגיש את ההסכם שהושג בהליך של גישור בספורט לאישורו של בית המשפט היות ולא מדובר בהסכם גירושין. כשעסקינן בהסכם גישור שאינו לגירושין ניתן להסתפק בחתימת הצדדים על ההסכם וחוזקו של ההסכם שווה ערך לכל חוזה אחר והכל בכפוף לחוק החוזים (חלק כללי) התשל"ג – 1973, לסעדים אשר נובעים מחוק החוזים (תרופות בשל הפרת חוזה), תשל"א – 1970 ולהוראות כל דין.

כי להיכנס לסכסוך בקלות כולם יודעים. לצאת מסכסוך בקלות, יודעים רק אלו שמאמצים לעצמם את דרך הגישור

גישור בספורט

 

השאירו פרטים לחזרה: