גישור אצל עו"ד אביב גבע

מגשר משפחתי ועסקי

ליצירת קשר חייגו:

03-5083463

גישור לגירושין

גישור לגירושין | הליך גישור לגירושין בהסכמה | בחירת מגשרים בענייני גישור לגירושין

גישור לגירושין אצל עו"ד אביב גבע, מרצה לגישור גירושין באוניברסיטת בר-אילן. להיפרד בנועם ובהסכמה


חייגו עכשיו והכניסו את הסכסוך למסגרת הנכונה 03-5083463


”הגישור הוא פרס. הוא חוסך זמן, כספים רבים, ועגמת נפש.

לכן, אם אתם מתלבטים לגבי בחירת מגשר בענייני גישור לגירושין, הנכם מוזמנים לפגישת היכרות ללא התחייבות.

אם תרגישו איתי בנוח, נוכל להתחיל בהליך של גישור וגם לסיים אותו בהצלחה„

עורך-דין אביב גבע מגשר משפחתי, מרצה לגישור באוניברסיטת בר-אילן. בוגר תואר ראשון במשפטים (LL.B) מאוניברסיטת תל-אביב ותואר שני במשפטים (LL.M) מאוניברסיטת בר-אילן עם התמחות בגישור ויישוב סכסוכים. 

מספר דגשים שחשוב להבין לגבי הליך הגישור:

√ המגשר אינו פוסק ואינו מכריע בין הצדדים

√ מדובר בהליך וולונטרי וחסוי לחלוטין ולפיכך נטול כל סיכון

√ הגישור מהווה דרך חסכונית ליישוב סכסוכים

√ בגישור אין מפסידים והוא מתאים לכולם

√ לאחר גיבוש ההסכם, ניתן לו תוקף של פסק-דין בבית המשפט

√ גישור לגירושין מאפשר פרידה בנועם ובשלום בתוך חודשים ספורים

 

מתן תוקף של פסק-דין להסכם גישור לגירושין

חוק יחסי ממון בין בני זוג (התשל"ג- 1973) קובע כי הסכם הגירושין אשר נחתם בין בני הזוג טעון אישור בית משפט לענייני משפחה או בית הדין הרבני. ניתן להגיש את הסכם הגישור שהושג בין הצדדים לאישור בית המשפט בין אם הצדדים הגיעו להליך גישור במשפחה על דרך של הפניה מבית המשפט ובין אם הגיעו מיוזמתם.

לפיכך, בתום הליך הגישור במשפחה ולאחר שנחתם הסכם הגירושין בין הצדדים, יוגש ההסכם לאישור ולאחר מכן, יזומנו הצדדים לדיון קצר לצורך אישור ההסכם ובו יוודא בית המשפט כי הצדדים מבינים את ההסכם, כי חתמו עליו מרצונם החופשי, כי הוא שומר על האינטרסים והזכויות של הילדים הקטינים (אם ישנם) וכי ההסכם אינו נוגד את תקנת הציבור.

ביהמ"ש לענייני משפחה מוסמך לתת תוקף של פסק-דין להסכם הגירושין למעט לעניין סעיף הגירושין עליו מוסמך רק בית הדין הרבני ואליו יש להגיש את ההסכם בהמשך לצורך סידור הגט. במידה וטרם נפתח הליך בבית המשפט לענייני משפחה, ניתן לאשר את ההסכם וגם לסדר את הגט בבית הדין הרבני.

לא חייבים להתגרש! שלום בית בהליך גישור זוגי – לחצו לפרטים נוספים

הליך של גישור זוגי לשלום בית:

הההחלטה להתגרש בכל מקרה אינה קלה. ניתן להגיע להסכם שלום בית ולחילופין גירושין, בו מוגדרת בו תקופת זמן בה בני הזוג נותנים לנישואיהם הזדמנות נוספת, ובהינתן ובתום תקופה זו עדיין מעוניינים הצדדים להיפרד, כל ענייני חלוקת הרכוש המשותף, מזונות הילדים ומשמורתם כבר הוסדרו בהליך הגישור, דבר המאפשר את בחינת הנישואין תוך שקט נפשי גדול הרבה יותר.


תגובות:

”לא האמנתי שהרגע הזה יגיע. תודה שעזרת לי לחזור לנשום“

בני הזוג, הורים לשניים, הגיעו להליך הגישור כשכל צד 'מצויד' בעורך-דין ושש אלי קרב. לאחר הליך גישור לא פשוט מלווה במתח רב, לחצים ואיומים הדדיים, הצליחו השניים להגיע להבנות ולהשתחרר מהמצב הנפשי הקשה בו היו שרויים מבלי שיאלצו 'לבלות' מספר שנים בבתי משפט, על העלויות הכרוכות בכך, ומבלי להכניס את הילדים והמשפחה המורחבת אל תוך הסכסוך.

”באנו להתגרש ונשארנו יחד. מי היה מאמין…“

זוג זה הגיע אליי לצורך גישור גירושין. הבחנתי בין השורות כי אולי בכל זאת קיים סיכוי לשלום בית. בשיחות נפרדיות וחסויות, התברר כי כל צד 'מאשים' את הצד השני ברצון להתגרש ולמעשה מבחינתו יש רצון להישאר ביחד אם יקרה כך וכך. לאחר הליך גישור, ניסחתי עבור בני הזוג הסכם שלום בית ולחילופין גירושין, אותו מפקידים בני הזוג בבית המשפט, אך בוחרים פרק זמן בו לא ניתן לתת להסכם תוקף, וכך ניתן לתת צ'אנס אמיתי לנישואין מבלי 'איומים' כאלה ואחרים ברקע.

”רציתי רק להגיד תודה שזה נגמר כל-כך טוב ומהר“

בני הזוג הגיעו להליך הגישור לאחר בגידה של אחד הצדדים. הפגיעה והאמון שנשבר יכלו להביא להתדיינות משפטית ארוכה ומייגעת הן בשל הסכסוך הגדול שנוצר ביניהם והן בשל חוסר האמון הגדול. בעזרת הליך הגישור הצליחו השניים לשים את העבר בצד ולהביט קדימה אל העתיד ועל טובתה של הילדה המשותפת.

"החברים שלי צוחקים עליי שאלה היו הגירושין המהירים בהיסטוריה"

בני הזוג, הורים טריים לתינוק, הגיעו אליי להליך הגישור סקפטיים ומלאים מחלוקות, בעיקר נוכח איזון המשאבים בגין החברה אשר בבעלותו של הבעל. הסכסוך הכספי הגדול הביא עמו מריבה גדולה אשר יכלה בקלות להתגלגל לפתחו של בית המשפט ולספק עבודה רבה לעורכי-הדין של הצדדים. באמצעות הליך הגישור נעזרו השניים ברואה חשבון אקטואר נייטרלי והצליחו להגיע אל עמק השווה ומשם הדרך אל מתן הגט היתה קצרה ביותר.

כי להיכנס לסכסוך בקלות כולם יודעים. לצאת מסכסוך בקלות, יודעים רק אלו שמאמצים לעצמם את דרך הגישור

גישור לגירושין