גבע מגשרים

המרכז לגישור עסקי ומשפחתי

ליצירת קשר חייגו:

03-5083463

גישור משפחתי ב"גבע מגשרים" – המרכז לגישור עסקי ומשפחתי בישראלגישור משפחתי

√ המגשר אינו פוסק ואינו מכריע בין הצדדים

√ מדובר בהליך וולונטרי וחסוי לחלוטין ולפיכך נטול כל סיכון

√ הגישור מהווה דרך חסכונית ליישוב סכסוכים

√ בגישור אין מפסידים והוא מתאים לכולם

√ לאחר גיבוש ההסכם, ניתן לו תוקף של פסק-דין בבית המשפט

√ גישור לגירושין מאפשר פרידה בנועם ובשלום בתוך חודשים ספורים


אופציית ביניים – הסכם שלום בית ולחילופין גירושין

הההחלטה להיפרד אינה תמיד קלה. לכן, ניתן להגיע להסכם שלום בית ולחילופין גירושין/פרידה (תקף גם לגבי ידועים בציבור), בו מוגדרת תקופת זמן בה בני הזוג נותנים לעצמם הזדמנות נוספת, ובהינתן ובתום תקופה זו עדיין מעוניינים להיפרד, כל ענייני חלוקת הרכוש המשותף, מזונות הילדים, משמורתם וזמני השהות כבר הוסדרו בהליך הגישור וחתומים בהסכם, דבר המאפשר את בחינת הקשר תוך שקט נפשי גדול הרבה יותר.


 חייגו עכשיו והכניסו את הסכסוך למסגרת הנכונה 03-5083463


הליך של גישור משפחתי הוא בראש ובראשונה הדרך המהירה והחסכונית ביותר לפתרון סכסוכים במשפחה, בין אם מדובר בגירושין, ביישוב סכסוך בתוך המשפחה או בניסיון להגיע לשלום-בית. בעזרת מגשר מקצועי מוסמך, הצדדים מגיעים להסכמות הטובות ביותר עבורם ועבור הילדים. מדוע? התשובות לפניכם:

עלויות – עדיפות לגישור משפחתי

גירושין עולים כסף. כמה? זה כבר תלוי רק בכם. פנייה לבית המשפט כרוכה בתשלום שיכול בקלות להגיע לעשרות אלפי שקלים לכל צד, בייחוד כשמדובר בתביעות גירושין. נוסף על התשלום הרב לעורכי-דין, אשר גדל ככל שהליך הגירושין מתארך, יש לקחת בחשבון אגרות בית-משפט ותשלומים נוספים אשר נוצרים תוך כדי ההליך המשפטי כגון מינוי רואה-חשבון אקטואר לצורך שיערוך זכויות פנסיוניות, סוציאליות, שווי חברה אם קיימת וכיו"ב, מינוי כונס נכסים לדירה אשר במחלוקת, מינוי מומחה לקביעת משמורת וכיוצא באלה הוצאות מיותרות נוספות ובלתי צפויות אשר אינן חלק מהליך של גישור משפחתי.

זמן – עדיפות לגישור משפחתי

חסכתם זמן – חסכתם כסף. גירושין בבתי המשפט ובתי הדין השונים על-פי-רוב נמשכים תקופה ארוכה. עקב העומסים הרבים על המערכת ועל השופטים, ולנוכח אילוצי לוחות הזמנים של הצדדים ושל עורכי-דינם, סיום הסכסוך שלכם יקח ככל הנראה בין שנה לשלוש שנים – הרבה יותר זמן מהנדרש. הליך גישור משפחתי ממוקד מאפשר להגיע לפתרון יעיל בתקופה מצומצמת של מספר חודשים בודדים עד מתן הגט. כמובן שכל מקרה לגופו, אך זהו פחות או יותר סדר הגודל מבחינת אומדן הזמנים.

סבל נפשי – עדיפות לגישור משפחתי

תביעה משפטית מלווה על-פי-רוב בהשמצות הדדיות, צווים משפטיים, ולעתים אף תלונות פליליות. דברים אלה נמנעים לחלוטין כאשר הצדדים מגיעים אל הליך גישור משפחתי ומנסים למצוא פתרון אמיתי אשר יוציא אותם לדרך חדשה. לעניין זה יש לציין כי בניגוד לדיון בבתי המשפט בו על-פי-רוב קיימת תחושת תסכול מהתוצאה והרגשה שלא באמת הבינו אותך ולכן לא נעשה עמך צדק, הליך גישור משפחתי מאפשר לכל צד מלוא הזמן להביע את עמדתו, את תסכוליו, את הפגיעה שנגרמה לו, ולא פחות חשוב – לשמוע ובעיקר להקשיב גם לצד השני.

גישור משפחתי – ללא פגיעה בילדים

מחקרים מוכיחים שגירושין כשלעצמם לא פוגעים בילדים אלא היחס של ההורים הוא זה שבסופו של דבר פוגע/לא פוגע בילדים. ההחלטה להיפרד היא לגיטימית, אך אין צורך למרר אחד לשני את החיים בבתי משפט במשך מספר שנים כי מי שיפגע מזה בצורה הקשה ביותר הם הילדים.  הליך של גישור משפחתי מספק 'שטח סטרילי' בו ניתן לפרוק את כל המתחים והכעסים ולהציג את הבעיות והקונפליקטים בצורה נקייה וישירה ולהגיע יחד להסכמות חדשות בעזרתו של המגשר, ובכך הפגיעה בילדים מתמעטת בצורה משמעותית ביותר.

ללא פגיעה הדדית – עדיפות לגישור משפחתי

הפגיעה הנגרמת לצדדים בהליכים המשפטיים הנה הדדית. גם צד שמבקש 'לפגוע' בצד השני או 'להחזיר' לו, ימצא עצמו במהרה נפגע אף הוא. כי גם לצד שכנגד יש עורך-דין, וגם עורך-הדין שלו יודע לעשות את העבודה. מי מרוויח מכל הסיפור? – ניחשתם נכון. מיותר, חסר משמעות, וחסר תכלית. כאמור לעיל, העניין בא לידי ביטוי בצורה מוחשית הרבה יותר כאשר יש לבני-הזוג ילדים, ואז הפגיעה תהיה בראש ובראשונה בהם. כל אלא מצטמצמים עד מאוד בהליך גישור משפחתי.

המשך היחסים – עדיפות לגישור משפחתי

אולי כעת זה לא הדבר אשר נמצא בראש מעיינכם. אולם, אם מדובר בהליך גירושין וישנם ילדים, הרי שבלאו-הכי תאלצו להישאר בקשר עם הצד השני עד סוף חייכם. קשר זה יכול להיות נסבל עד נעים ויכול להיות בלתי נסבל בעליל. הכל תלוי בכם. אם 'תבלו' את השנתיים הקרובות בהכפשות הדדיות בבתי-משפט, ככל הנראה שלא תרצו לכבד ולבוא לקראת הצד השני, אם זה בהסדרי הראיה, בתשלום המזונות ובכל החלטה קרדינלית לגבי ילדיכם. הליך גישור משפחתי שמסתיים בהצלחה טומן בחובו את ההתחייבות החוזית אשר מקבלת כמובן תוקף של פסק-דין, של שני ההורים שלא להסית את הילדים כנגד ההורה השני. נוסף על כך, כאשר שני הצדדים יוצאים מהתהליך מרוצים פחות או יותר, רוב התסכולים נעלמים וחולפים עם הזמן.

פתרון אמיתי – עדיפות לגישור משפחתי

מטרתו של הליך גישור משפחתי היא להוביל להסכמות בין הצדדים המסוכסכים באופן ישיר ויעיל. אין לנו צורך או חובה לנבור בשאלות כגון "מי עשה למי ולמה", "מי אשם" או "מה מגיע לכל אחד", אשר יש בהם בכדי להאריך את הדיון בבית המשפט עד לאין ערוך. הליך גישור משפחתי צופה פני עתיד ובאמצעותו אנו מעוניינים להגיע לפתרון אשר יהיה מקובל על שני הצדדים וישרת את האינטרסים של הצדדים מכאן והלאה.

פרוצדורה ולוחות זמנים – עדיפות לגישור משפחתי

בניגוד להליכים בבתי המשפט או בבתי הדין, אין בהליך גישור משפחתי כתבי טענות, איננו מחויבים לסדרי דין נוקשים ולסדרי הבאת ראיות. כל אלה גובים השקעה רבה וכמובן זמן רב, ונמנעים כלא היו בהליך הגישור. בנוסף, בהליך של גישור משפחתי איננו כפופים לאילוצי לוח-זמנים של בית המשפט אשר עמוס בתיקים ובדיונים, וכן אין בקשות דחיה בהסכמה או שלא בהסכמה על-ידי עורכי הדין של הצדדים, אשר לעתים נועדו להתיש או ליצור לחץ על הצד השני. בהליך גישור משפחתי נפגשים מתי שנוח לצדדים, ובהינתן והצדדים נכונים להיפגש בהפרשים של מספר ימים מצומצם, ניתן להגיע לטיוטת הסכם בתוך זמן קצר ביותר. זה תלוי רק בכם.

סופיות הדיון – עדיפות לגישור משפחתי

על החלטות של בית המשפט ניתן להגיש ערעור. בגישור, משפחתי זה כמעט ולא קורה. בתום הליך של גישור משפחתי מגישים את הסכם הגירושין לאישור בית המשפט אשר נותן לו תוקף של פסק-דין ולאחר מכן קובעים מועד למתן גט.  כמובן שגם על פסק-דין זה של בית המשפט ניתן לערער, אולם כאשר מדובר על הסכם גישור משפחתי – אתם החלטתם, אתם קיבלתם את ההחלטות הטובות ביותר עבור שני הצדדים ולכן אין על מה לערער.

לסיכום, משפט חכם אומר ש'עדיף להיות חכם מאשר להיות צודק' – תזכרו את זה.

logo2-1