גבע מגשרים

המרכז לגישור עסקי ומשפחתי

ליצירת קשר חייגו:

03-5083463

הסכם הורות משותפת

הסכם הורות משותפת אצל עו"ד אביב גבע (LL.M), מרצה באוניברסיטת בר-אילן

 

הסכם הורות משותפת

מדוע חשוב לחתום על הסכם הורות משותפת טרם הבאת ילד לעולם?

כשמדובר על הסכם הורות משותפת, הדבר החשוב ביותר הוא שההסכם ימנע אי הבנות בעתיד. לשם כך, חשוב ביותר שההסכם ינוסח ע"י עו"ד מקצועי ומנוסה שישים דגש על שלל הנושאים החשובים.

כבר בתקופה שטרם ההיריון קיימות בדיקות רפואיות, וכמובן שגם בתקופת ההיריון, וכמו כן יש להיערך למצב נפוץ מאוד למשל בהפריות מבחנה ובו נולדים תאומים וכיוצא באלה נושאים אשר יש לקחת בחשבון.

החלטות בנוגע לבדיקות גנטיות וכיצד להתנהג במקרה של תוצאות מסוימות, מספר הניסיונות והנשיאה בנטל ההוצאות הכרוכות בכך. נוסף על כך, קיימות הוצאות רבות לאחר הלידה אשר חשוב ביותר לקחת בחשבון.

לצורך טובת הילד

הסכם הורות משותפת יהיה יעיל יותר אם מלבד הנושאים ה"טכניים" יכלול גם נושאים מהותיים בנוגע לגידולו של הילד, אופן חינוכו, הדרך אשר מבקשים הצדדים להתוות עבורו וכן טיפולים רפואיים, פסיכולוגיים ואלטרנטיביים במידת הצורך.

מגורים, משמורת וזמני שהות עם הילד

חשוב לקבוע מה קורה אם יעזוב הצד השני ולהבטיח את מדורו של הילד. בהינתן והצדדים אינם מתכוונים להתגורר יחד, חשוב לקבוע בהסכם בידי מי תהיה משמורת הילד, האם משמורת משותפת והאם הצדדים נוטלים חלק שווה בגידולו, כלכלתו, או שיש לקבוע תשלום של מזונות עבור הילד. כמובן שבנוסף קיימים נושאים רבים עליהם בני זוג לא תמיד חושבים, ויכולים לצוץ בעתיד.

הסכם הורות משותפת מונע סכסוכים רבים, ריבים מיותרים, ומאפשר תיאום ציפיות לפני שנכנסים לתהליך שנמשך כל החיים. נוסף על כך, הוא מבטל את האפשרות שאחד הצדדים יתנה את הסכמתו להחלטות שונות בוויתורים כאלה ואחרים של הצד השני, היות והכל הוסכם ונחתם מבעוד מועד.


עו"ד אביב גבע, בעל תואר ראשון במשפטים (LL.B) מאוניברסיטת תל-אביב ותואר שני במשפטים (LL.M) מאוניברסיטת בר-אילן, מרצה לגישור משפחתי באוניברסיטת בר-אילן.

פגישת יעוץ ללא התחייבות 03-5083463


אישור הסכם הורות משותפת

באופן עקרוני, בהינתן וההסכם נחתם בין צדדים שאינם מבקשים להינשא, אין חובה לאשרו בערכאה שיפוטית. אף על פי כן, חשוב לזכור כי הסכם הורות משותפת הינו חוזה לכל דבר ועניין. באופן גורף, מומלץ לאשר כל הסכם הורות משותפת בבית המשפט גם מקום שאינו נדרש על-פי החוק, היות ובית המשפט נותן להסכם תוקף של פסק-דין ומאשר גם את תוכן ההסכם ולא רק את תקפותו.

לעשיית הצעד הראשון לקראת הורות משותפת חייגו עכשיו: 03-5083463

או השאירו פרטים לחזרה:

הסכם הורות משותפת