גבע מגשרים

המרכז לגישור עסקי ומשפחתי

ליצירת קשר חייגו:

03-5083463

הסכם זוגיות

הסכם זוגיות ב"גבע מגשרים" – מנוסח על-ידי עו"ד מקצועי ומנוסה בדיני משפחה

הסכם זוגיות

מדוע חשוב לחתום על הסכם זוגיות?

√ וודאות מוחלטת בכניסה לחיים המשותפים

√ תיאום ציפיות ומניעת בעיות בעתיד

√ סיכום ההתנהלות מעתה ואילך בנועם ובאווירה נינוחה

√ חשיבה משותפת ויצירתית

√ לאחר גיבוש ההסכם, ניתן לתת לו חוזק נוסף ולאשרו בבית המשפט

 

אין זה משנה אם מדובר על הסכם זוגיות טרום נישואין, הסכם זוגיות לאחר נישואין, הסכם לחיים משותפים או להבאת ילד במשותף, הדבר החשוב ביותר הוא שהסכם זוגיות יכלול סעיפים שימנעו סכסוכים עתידיים. לשם כך, חשוב ביותר שהסכם זוגיות ינוסח ע"י עו"ד מקצועי ומנוסה שישים דגש על כלל הנושאים החשובים, כדלקמן:

נושא הרכוש

יש להתייחס לרכושם של הצדדים טרם הנישואין, רכוש שייצבר לאחר הנישואין ורכוש שיגיע לצדדים בירושה, מתנה או כל רכוש אחר, מוניטין אישי, ומוניטין עסקי וכיוצא באלה.

נושא הפירוד

מה מהווה קרע בין הצדדים, כיצד ייקבע מועדו וכיצד תינתן הודעה על רצון בהפסקת החיים המשותפים. סחטנות.

נושא המגורים

בהינתן והצדדים מתגוררים בביתו של צד אחד, חשוב לקבוע מתי יעזוב הצד השני ולהבטיח את מדורם של הילדים אם יהיו. סעיפים אשר יש בהם בכדי למנוע סכסוכים עתידיים.

הסכם להבאת ילד במשותף

הסכם זוגיות

יש לשים דגש על נושאי המשמורת, הסדרי הראייה והמזונות/תשלומי איזון בין הצדדים בהינתן וישנם כאלה. נוסף על כך, חשוב שהסכם זוגיות להבאת ילד משותף ינוסח על-ידי עורך דין מתחום דיני המשפחה הבקיא בתחום ויכלול נושאים רבים ומגוונים כגון: בדיקות רפואיות בתקופת ההיריון ובתקופת טרום ההיריון, הוצאות חינוך בשלבים השונים של גידול הילד, היערכות למצב נפוץ מאוד בהפריות מבחנה ובו נולדים תאומים, וכיוצא באלה נושאים אשר יש לקחת בחשבון מבעוד מועד – לחצו כאן לפרטים נוספים אודות הסכם הורות משותפת.

הסכם זוגיות בין בני-זוג, לפני או אחרי הנישואין?

ניתן להסדיר את היחסים הרכושיים של בני הזוג גם טרם הנישואין וגם לאחריהם ובכך לקבוע שיתוף או הפרדה רכושית לגבי סוגי נכסים שונים.

הסכם לחיים משותפים של ידועים בציבור

ניתן להסדיר את היחסים הרכושיים של בני הזוג גם בהיותם ידועים בציבור אשר אין בכוונתם להינשא. הסכם זוגיות לחיים משותפים מגן על הרכוש שכל אחד מבני הזוג מביא אל החיים המשותפים. בהסכם מסוג זה מוסדרים הן אופי החיים המשותפים מבחינה רכושית והן דרך הפרידה במידה ותתקיים, בכללה חלוקת הרכוש.

אישור הסכם זוגיות

הסכם לחיים משותפים בין ידועים בציבור ניתן לאשרו אצל נוטריון או רשם נישואין ואין חובה לאשרו בערכאה שיפוטית. הסכם זוגיות שנחתם לאחר נישואי בני הזוג, חייב אישור של בית המשפט לענייני משפחה או של בית הדין הרבני. באופן גורף, מומלץ לאשר כל הסכם זוגיות בבית המשפט גם מקום שאינו נדרש על-פי החוק, היות ובית המשפט נותן להסכם תוקף של פסק-דין ומאשר גם את תוכן ההסכם ולא רק את תקפותו.

לעשיית הצעד הראשון לקראת הסכם זוגיות חייגו עכשיו לטלפון 03-5083463 או השאירו פרטים לחזרה

 

הסכם זוגיות