הסכם חיים משותפים


הסכם חיים משותפים

הסכם חיים משותפים (ברית הזוגיות) ב"גבע מגשרים" מנוסח על-ידי מגשר-עו"ד אביב גבע (LL.M), מרצה באוניברסיטת בר-אילן
הסכם חיים משותפים אצל עו"ד אביב גבע, בעל תואר ראשון במשפטים (LL.B) מאוניברסיטת תל-אביב ותואר שני במשפטים (LL.M) מאוניברסיטת בר-אילן, מרצה לגישור משפחתי באוניברסיטת בר-אילן.

פגישת יעוץ ללא התחייבות

להסכם חיים משותפים חייגו עכשיו

 
0545-669144 או השאירו פרטים לחזרה:

שם מלא:
כתובת דואר אלקטרוני: *
מספר טלפון לחזרה: *


 

לקבלת ייעוץ ראשוני חינם מלאו פרטים ונחזור אליכם בהקדם


מדוע חשוב לחתום על הסכם חיים משותפים?

אין זה משנה אם מדובר על הסכם חיים משותפים טרום נישואין, לאחר נישואין, או להבאת ילד במשותף, הדבר החשוב ביותר הוא שהסכם חיים משותפים יכלול סעיפים שימנעו סכסוכים עתידיים. לשם כך, חשוב ביותר לחתום אצל מגשר הסכם חיים משותפים שישים דגש על כלל הנושאים החשובים, כדלקמן:

נושא הרכוש

יש להתייחס לרכושם של הצדדים טרם הנישואין, רכוש שייצבר לאחר הנישואין ורכוש שיגיע לצדדים בירושה, מתנה או כל רכוש אחר, מוניטין אישי, ומוניטין עסקי וכיוצא באלה.

נושא הפירוד

מה מהווה קרע בין הצדדים, כיצד ייקבע מועדו וכיצד תינתן הודעה על רצון בהפסקת החיים המשותפים. סחטנות.

נושא המגורים

בהינתן והצדדים מתגוררים בביתו של צד אחד, חשוב לקבוע מתי יעזוב הצד השני ולהבטיח את מדורם של הילדים אם יהיו. סעיפים אשר יש בהם בכדי למנוע סכסוכים עתידיים.

הסכם להבאת ילד במשותף

יש לשים דגש על נושאי המשמורת, הסדרי הראייה והמזונות/תשלומי איזון בין הצדדים בהינתן וישנם כאלה. נוסף על כך, אצל מגשר הסכם חיים משותפים יכלול נושאים רבים ומגוונים כגון: בדיקות רפואיות בתקופת ההיריון ובתקופת טרום ההיריון, הוצאות חינוך בשלבים השונים של גידול הילד, היערכות למצב נפוץ מאוד בהפריות מבחנה ובו נולדים תאומים, וכיוצא באלה נושאים אשר יש לקחת בחשבון מבעוד מועד - לחצו כאן לפרטים נוספים אודות הסכם הורות משותפת.

הסכם חיים משותפים בין בני-זוג, לפני או אחרי הנישואין?

ניתן להסדיר את היחסים הרכושיים של בני הזוג גם טרם הנישואין וגם לאחריהם ובכך לקבוע שיתוף או הפרדה רכושית לגבי סוגי נכסים שונים.

הסכם לחיים משותפים של ידועים בציבור

ניתן להסדיר את היחסים הרכושיים של בני הזוג גם בהיותם ידועים בציבור אשר אין בכוונתם להינשא. מגשר הסכם חיים משותפים מגן על הרכוש שכל אחד מבני הזוג מביא אל החיים המשותפים. בהסכם מסוג זה מוסדרים הן אופי החיים המשותפים מבחינה רכושית והן דרך הפרידה במידה ותתקיים, בכללה חלוקת הרכוש.

אישור הסכם חיים משותפים

הסכם לחיים משותפים בין ידועים בציבור ניתן לאשרו אצל נוטריון או רשם נישואין ואין חובה לאשרו בערכאה שיפוטית. הסכם חיים משותפים שנחתם לאחר נישואי בני הזוג, חייב אישור של בית המשפט לענייני משפחה או של בית הדין הרבני. באופן גורף, מומלץ לאשר כל הסכם חיים משותפים בבית המשפט גם מקום שאינו נדרש על-פי החוק, היות ובית המשפט נותן להסכם תוקף של פסק-דין ומאשר גם את תוכן ההסכם ולא רק את תקפותו.

מפת דרכי הגעה

רח' החשמונאים 119 תל-אביב (מול קניון גינדי TLV החדש)
הסכם זוגיות</>