שלום בית בהליך גישור ללא תביעות ובתי משפט

שלום בית

שלום בית בהליך גישור אצל עו"ד אביב גבע (LL.M), מרצה לגישור משפחתי באוניברסיטת בר-אילן
 √ המגשר אינו פוסק ואינו מכריע בין הצדדים

√ הליך וולונטרי, חסוי ונטול כל סיכון

√ דרך חסכונית ליישוב סכסוכים

√ בגישור אין מפסידים והוא מתאים לכולם

√ לאחר גיבוש ההסכם, ניתן לו תוקף של פסק-דין בבית המשפט

√ שלום בית בהליך גישור - הדרך המהירה והחסכונית ביותר לפתרון סכסוכים במשפחה

לעשיית הצעד הראשון לקראת גישור לשלום בית חייגו עכשיו

0545-669144 או השאירו פרטים לחזרה:

שם מלא:
כתובת דואר אלקטרוני: *
מספר טלפון לחזרה: *


פגישת יעוץ ללא התחייבות

 

הליך של גישור זוגי לשלום בית:

הליך בו בני הזוג מנסחים בעזרת המגשר הסכמות להמשך חייהם המשותפים. בתום ההליך, מוגש ההסכם לאישור בית המשפט לענייני משפחה על-מנת שייתן לו תוקף.
היות והההחלטה אם להישאר יחד או להתגרש אינה קלה, ניתן להגיע להסכם שלום בית ולחילופין גירושין, בו מוגדרת בו תקופת זמן בה בני הזוג נותנים לנישואיהם הזדמנות נוספת, ובהינתן ובתום תקופה זו עדיין מעוניינים הצדדים להיפרד, כל ענייני חלוקת הרכוש המשותף, מזונות הילדים ומשמורתם כבר הוסדרו בהליך הגישור, דבר המאפשר את בחינת הנישואין תוך שקט נפשי גדול הרבה יותר.

מתן תוקף של פסק-דין להסכם שלום בית או להסכם משולב

בדומה להסכם גירושין, גם הסכם שלום בית או ההסכם המשולב (שלום בית ולחילופין גירושין), נדרשים לאישורו של בית המשפט לענייני משפחה או בית הדין הרבני אם ברצון הצדדים לתת לו תוקף משפטי, שכן, הסכם מן המנויים לעיל אשר לא אושר על-ידי אחת מן הערכאות הנ"ל, חסר כל תוקף משפטי. יש להגיש את ההסכם שהושג בין הצדדים לאישור בית המשפט בין אם הצדדים הגיעו להליךהגישור על דרך של הפניה מבית המשפט ובין אם הגיעו מיוזמתם.
לפיכך, בתום הליך הגישור יוגש ההסכם ל אישור ולאחר מכן יזומנו הצדדים לדיון קצר לצורך אישור ההסכם ובו יוודא בית המשפט כי הצדדים מבינים את ההסכם, כי חתמו עליו מרצונם החופשי, כי הוא שומר על האינטרסים והזכויות של הילדים הקטינים (אם ישנם) וכי ההסכם אינו נוגד את תקנת הציבור.
חשוב לציין, כי בניגוד להסכם גירושין או הסכם משולב (שלום בית ולחילופין גירושין) בהם ניתן לאכוף את החוזה בלשכת ההוצאה לפועל (חלוקת רכוש, מכירת דירה, מזונות וכדומה), הסכם שלום בית בלבד אינו ניתן לאכיפה באמצעות לשכת ההוצאה לפועל.

עורך-דין אביב גבע (LL.M) מגשר מנוסה ומרצה לגישור משפחתי באוניברסיטת בר-אילן, בעל נסיון רב בגישור זוגי-משפחתי הן לגירושין והן לשלום-בית.

מפת דרכי הגעה
רח' החשמונאים 119 תל-אביב (מול קניון גינדי TLV החדש)