הסכם גירושין בהליך חסכוני ומהיר ללא בתי משפט

הסכם גירושין

הסכם גירושין בליווי עד הגט "גבע מגשרים"
ה'אני מאמין' שלי:

”הגישור הוא פרס. הוא חוסך זמן, כספים רבים, עגמת נפש ועימותים מיותרים בבית המשפט.
אין פתרון קסם. כל צד יצטרך לוותר ולקבל משהו בתמורה. הווה אומר שבהכרח שני הצדדים יצאו נשכרים.
קל מאוד לפנות אל בית המשפט ולהתחיל להילחם על הצדק, על זכויותנו ועל מה ש'מגיע' לנו. אך האם זה שווה ומשתלם בסופו של דבר?
ברוב המקרים לא תצאו כשכל תאוותכם בידכם. השופט שרואה עוד עשרה תיקים כמו שלכם ביום, עורך הדין שלא אמר בדיוק את מה שרציתם או ציפיתם ממנו לומר, וה'זכויות' שלכם שנרמסו.
לכן, בגישור אנו עוברים משיח של זכויות לשיח של אינטרסיםנפרדים מ"מה מגיע לי" ומתמקדים ב"מה אני צריך בשביל להתקדם בחיי מכאן ואילך." 

עקרונות הליך הגישור:

√ המגשר אינו פוסק ואינו מכריע בין הצדדים

√ מדובר בהליך וולונטרי וחסוי לחלוטין ולפיכך נטול כל סיכון

√ בגישור אין מפסידים והוא מתאים לכולם

√ לאחר גיבוש הסכם גירושין, ניתן לו תוקף של פסק-דין בבית המשפט

√ גישור לגירושין מאפשר פרידה בנועם ובשלום בתוך חודשים ספורים


אופציית ביניים למתגרשים – הסכם שלום בית ולחילופין גירושין

הההחלטה להיפרד אינה תמיד קלה. לכן, ניתן להגיע להסכם שלום בית ולחילופין גירושין/פרידה (תקף גם לגבי ידועים בציבור), בו מוגדרת תקופת זמן בה בני הזוג נותנים לעצמם הזדמנות נוספת, ובהינתן ובתום תקופה זו עדיין מעוניינים להיפרד, כל ענייני חלוקת הרכוש המשותף, מזונות הילדים, משמורתם וזמני השהות כבר הוסדרו בהליך הגישור וחתומים בהסכם, דבר המאפשר את בחינת הקשר תוך שקט נפשי גדול הרבה יותר.

חייגו עכשיו והכניסו את הסכסוך למסגרת הנכונה

03-5083463 או השאירו פרטים לחזרה:

שם מלא:
כתובת דואר אלקטרוני: *
מספר טלפון לחזרה: *כי הסכם גירושין טוב הוא הסכם הצופה פני עתיד

הדבר החשוב ביותר הוא כי הסכם הגירושין יהיה נטול חשיפות עד כמה שניתן וכמו-כן ייצג את שלל האינטרסים של הצדדים. וכך נמנע פתח לתביעות מיותרות בעתיד בנושאים אשר לא הושם עליהם דגש, או שחלילה נשארו עמומים. לכן חשוב ביותר שהסכם הגירושין ינוסח ע"י עו"ד מקצועי ומנוסה. הסכם גירושין אשר מנוסח על-ידי אדם לא מקצועי יכול לגרום ליותר נזק מאשר תועלת אם לא יכסה את כל הנושאים ההכרחיים. חשוב לציין, כי במקרה בו צד אחד להסכם יוצא כשכל תאוותו בידו והצד השני יוצא כשכיסיו ריקים, אינו מצב תקין ובוודאי שלא יחזיק מעמד לאורך זמן.
עצם החתימה על הסכם הגירושין אין בכוחה להביא אל קיצו של הסכסוך, אם צד אחד אינו מרוצה. לעניין זה, אין הכוונה כי ההסכם ישקף פשרה המהווה את חצי הדרך המושלמת בין הצדדים, נהפוכו, הסכם גירושין טוב משקף נכוחה את האינטרסים של כל צד וצד ולאו דווקא את "מה שמגיע לו", כפי שרבים נוהגים לומר. כי כשמתחילים לדבר על "מה מגיע למי", הדרך אל בית המשפט קצרה מאוד. בהגיענו אל הסכם גירושין, חשוב ביותר שישמרו מירב האינטרסים של הצדדים ושתהיינה כמה שפחות חשיפות אשר יכולות לגרום לאי-הסכמות בעתיד. לעניין זה יש להבחין בין הסכם גירושין לבין כל הסכם אחר, כדלקמן:

משמורת:

רבים מבלבלים בין משמורת לאפוטרופסות. כמובן שגם עם הגירושין, שני ההורים נשארים האפוטרופסים של הילדים. שאלת המשמורת נוגעת לעניין האחריות ההורית לגידולו והתפתחותו הגופנית והנפשית של הילד, חינוכו ועתידו. חשוב לזכור כי לצד הזכות למשמורן מתקיימות גם חובות. לדוגמא, אם הילד חולה על ההורה המשמורן להפסיד יום עבודה או לדאוג לסידור. כיום, מקובל יותר מבעבר נושא המשמורת המשותפת, כשהצדדים מתכוונים למעשה לזמני שהות שיוויוניים עם הילדים. גם לעניין זה חשוב להכיר ביכולותם של הצדדים ובטובת הילדים, כאשר חשוב לזכור כי עקרון טובת הילד הינו עקרון-על במשפט הישראלי.
[tlt_infopanel id="263"]

זמני שהות:

חשוב ביותר כי הסדרי הראייה ישקפו נכוחה את יכולתם של הצדדים. לעניין זה ייתכנו השלכות רבות ולכן בהגיענו אל הסכם גירושין מתוך הליך של גישור ובהסכמה הדדית, אל לנו לקבוע הסדרי ראייה אשר יהיו נוקשים עד בלתי אפשריים לאחד הצדדים, שכן, הדבר יכול לגרום בנקל לסכסוך עתידי ובעצם מהווה פצצת זמן מתקתקת. לכן, כשמדובר בהסכם גירושין לאחר הליך גישור, הצדדים קובעים יחד הסדרי ראייה אשר מאפשרים לכל הצדדים לקיים אורח חיים סביר וכן זמן ריאלי עם הילדים.

מזונות:

בהגיענו לקביעת מזונות לאחר הליך של גישור בנועם ובהסכמה, יש להתחשב ביכולתם של הצדדים. מכיון שאין אנו נדרשים למסמרות אשר קבועים בפסיקה, הגם שאלה מסורבלים ולא בהכרח ברורים, נוכל לקבוע תשלום מזונות אשר יאפשר לקיים שני משקי בית. חשוב לזכור שהליך הגירושין מביא עמו מעבר ממשק בית אחד לשני משקי בית ולכן על-פי-רוב על הצדדים לצפות לירידה מסוימת ברמת החיים, אך יחד עם זאת עליה באיכות החיים הודות לפרידה מבן הזוג או ממערכת היחסים אשר אינה מאפשרת יותר חיים משותפים.

איזון משאבים:

חוק יחסי ממון בין בני זוג (התשל"ג- 1973) קובע את הכללים לחלוקת המשאבים עם סיום הנישואין. יחד עם זאת, קיימות הלכות ופסיקות לגבי ידועים בציבור והן לגבי זוגות נשואים. בהגיענו אל הסכם גירושין בהסכמה בהליך גישור, מתאפשר לצדדים לחלק את המשאבים ביניהם בצורה הוגנת וסבירה, מבלי שצד כלשהו ירגיש שנגזל או שנעשה לו עוול. לצורך כך יכולים הצדדים להיעזר באנשי מקצוע דוגמת רואה-חשבון, אקטואר וכיוצא באלה, או על-ידי עריכת חישובים כאלה ואחרים אשר יש בהם בכדי להוות איזון צודק וסביר בנסיבות העניין. נוסף על נושאים חשובים אלה, במהלך הליך הגישור להסכם גירושין נתייחס לשאלת מועד הפירוד הקובע או יום הקרע, הסדרים בענייני משכנתא ונכסים משותפים וכיצד להפרידם, חינוך, חופשות, חגים ונושאים רבים וחשובים אשר יש להתייחס אליהם גם בהינתן וכרגע אינם נראים חשובים כל-כך אך וודאי שיכולים לצוץ בעתיד ולהוות בעיה בהינתן ולא ניתנה להם התייחסות בהסכם הגירושין.

מתן תוקף של פסק-דין להסכם גירושין

חוק יחסי ממון בין בני זוג (התשל"ג- 1973) קובע כי הסכם גירושין אשר נחתם בין בני הזוג טעון אישור בית משפט לענייני משפחה או בית הדין הרבני. ניתן להגיש הסכם גירושין שהושג בין הצדדים לאישור בית המשפט בין אם הצדדים הגיעו להליך הגישור על דרך של הפניה מבית המשפט ובין אם הגיעו מיוזמתם.
לפיכך, בתום הליך הגישור ולאחר שנחתם הסכם גירושין בין הצדדים, יוגש הסכם גירושין לאישור ולאחר מכן יזומנו הצדדים לדיון קצר לצורך אישור ההסכם ובו יוודא בית המשפט כי הצדדים מבינים את ההסכם, כי חתמו עליו מרצונם החופשי, כי הוא שומר על האינטרסים והזכויות של הילדים הקטינים (אם ישנם) וכי ההסכם אינו נוגד את תקנת הציבור.
ביהמ"ש לענייני משפחה מוסמך לתת תוקף של פסק-דין להסכם גירושין, למעט לעניין סעיף הגירושין עליו מוסמך רק בית הדין הרבני ואליו יש להגיש את ההסכם בהמשך לצורך סידור הגט.
הסכם גירושין